وزیر مشاور تجارت خارجی اسپانیا از علاقه برخی شرکت های بیمه ای این کشور برای سرمایه گذاری مشترک در ایران خبر داد.

به گزارش بیمه اس ام اس،«گارسیا لیگاز» امروز (دوشنبه) در دیدار با رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی گفت: اسپانیا مایل به پوشش بیمه ای سرمایه گذاری در ایران بدون هیچ محدودیت و سقفی است.

وزیر مشاور تجارت خارجی اسپانیا افزود: اسپانیا آمادگی دارد پوشش های لازم را برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ایران فراهم کند.

لیگاز اضافه کرد: قرار است از ماه اکتبر (دهم مهر تا نهم آبان ماه) زمینه مقدمه های مالی چیده شود.

وی گفت: سرمایه گذاری در زمینه پتروشیمی به دلیل داشتن شرکت های قوی که هم اکنون در کشورهای مختلف دنیا مانند آمریکا فعالیت می کنند، برای ما مهم است.

این مقام اسپانیایی افزود: کشورش ما تجربه های بسیار خوبی در زمینه گردشگری و زیرساخت های آن دارد و آماده است در این بخش نیز در ایران سرمایه گذاری کند.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران پس از این دیدار گفت: همکاری دوجانبه اقتصادی، سرمایه گذاری در بخش قطعات و لوازم خودرو، صنعت گردشگری، پتروشیمی، نفت و گاز و همکاری مالی بویژه پوشش های بیمه ای از موارد مطرح شده در این دیدار بود.

«محمد خزاعی» افزود: با شرکت های بیمه ای «هرمس»، «ساچه» و «کوفاس» گفت وگوهایی انجام شده است و آمادگی خود را برای همکاری با شرکت های اسپانیایی برای سرمایه گذاری در ایران اعلام می کنیم.

وی اضافه کرد: مقرر شد هیات بانکی اسپانیا برای تجدید روابط و روان سازی نقل و انتقالات مالی با سیستم بانکی کشور ما مذاکره های جدی را آغاز و به همین منظور، هیاتی از این کشور به ایران سفر کند.

به گزارش ایرنا بر پایه آمارهای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ارزش مبادلات تهران- مادرید در سال ١٣٩٣ افزون بر ٣٢١ میلیون دلار بود که میلیون دلار را صادرات ایران به اسپانیا تشکیل می داد.